Ücretsiz Taşınma Kolisi Bulmak İçin Pratik Öneriler

Ücretsiz Taşınma Kolisi Bulmak İçin Pratik Öneriler

Taşınma kararı aldınız ve zorlu bir sürecin başında olduğunuzu düşünüyorsunuz. Fakat önceden yapılan doğru bir planlama ile taşınmak aslında sizin için o kadar da zor bir süreç olmayabilir. Doğru zamanda doğru adımlar atmak için hazırlamış olduğunuz programınız sayesinde aklınızı sürekli kurcalayan soruların en baştan giderilmesi ve hatta maddi açıdan da cep yakan giderlerin en aza indirgenmesi mümkün. 

Hem zamanlama açısından vaktinizin önemli bir kısmını alması hem de maddi giderler arasında önemli bir yeri olmasından dolayı eşyalarınızın kolilenmesi programınız içinde önceden planlanması gereken işler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Eşyalarınızı kolilere yerleştireceğiniz zaman eşya sayısı ve boyutunu da göz önüne alarak kaç tane ve hangi boyutlarda koli ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz.

Eğer planlamanızı doğru yaparsanız ihtiyacınız olan kolileri de ücretsiz edinerek taşınma sürecinizdeki masrafın bir kısmından kurtulabilirsiniz. Peki bu kolilere ücretsiz ulaşımı nerelerden sağlayabilirsiniz?

Her gün binlerce firma tarafından kullanılan koliler, genelde hala kullanılabilir durumda olmasına rağmen geri dönüşüme gönderilir. Bu firmalara giderek taşınacağınızı dile getirerek kolileri rica ederseniz sizi geri çevirmeyeceklerdir. Bu firmalar arasında en başta market ve bakkallar bulunur. Market ve bakkallara gelen ürünler, koliler içinde gelir. Ürün çeşitliliği sayesinde de her boy koliye ulaşmanız da kolaylaşacaktır.

Bir diğer koli kaynağı olabilecek alan da giyim ve züccaciye mağazalarıdır. Mağazalara da sattıkları ürünler koli ile gelir ve çalışanlar tarafından raflara yerleştirildikten sonra kolilere ihtiyaç kalmaz. Özellikle bir milyonlukçu diye adlandırılan ucuzluk mağazalarında ürün satış sirkülasyonu çok olduğundan çokça koli bulmanız kolaylaşacaktır.
Büyük koli ihtiyaçlarınız için bakmanız gereken nokta beyaz eşya dükkanları olabilir. Sıfır satması ya da spotçu olması fark etmez. Satışa sundukları ürünler büyük olacağından ellerindeki ihtiyaç dışı kolileri de büyük olacaktır. Ayrıca büyük koli için teknoloji mağazalarına da başvurmak fayda sağlayabilir.

Ekstradan çokça koli atığına sahip olan bir başka yer ise Kitabevi ve Kırtasiyelerdir. Onlara da tüm ürünler koliler içinde gelir ve kısa sürede bu koliler boşa çıkar.
Topladığınız kolileri kullandıktan sonra arta kalan olursa siz de duyarlı olarak onları kâğıt toplama merkezlerine götürebilir ve geri dönüşüme katkı sağlayabilirsiniz. Taşınma sürecinizde kolaylıklar dileriz.

2004 dan beri çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.